top of page

Gönül Çelen

Nuray Atacık

Şu hayatta en büyük meziyetim insan tanımak. Şehrin en ünlü terzisiyim, dikişim temiz, doğru kumaşları birbiriyle eşleştirmem mükemmeldir. Müşterim ister kadın olsun ister erkek bedeninin de ruhunun da kalıbını bir bakışta çıkartırım, zaafını, zarifini ayırt ederim. Güzel gönlüm bu kişiyi sevdiyse mutlaka ona yakışanı bulur, gerekirse ufak tefek rötuşlarım.

 

İşimi incelikle yaparım, sadece endama, yaşa, cüzdana, muhite göre karar vermem. Hepsi mühim tabii ama hepsinden daha mühimi içlerindeki ateş. Meziyetim tam da burada işe yarar, o ateşi harlı tutacak rengi de eşi de şıp diye bulurum.

 

Atıfet, yanımda duran taze... Neresi taze demeyin! Gönlü taze. İlk gençliğin hamlığını, yol yordam bilmezliğini üzerinden atmış gerçek bir kadın. Modernlik de var tarzında, geleneğe saygı da… mükemmel eş kıvamında.

 

Kime eş mi? Size tabii! Şaşırmış gibi yapmayın Metin Bey. Yazlıkta bunca yıldır komşuyuz, rahmetli hanımınızdan sonra uzun süre bekar kalmanıza razı olmayacağımı, eminin tahmin ettiniz. Yanılmamışım. Heyecanlandığınızı hissediyorum. Bu fotoğrafın arkasına tarih atın, yüreğinizin yeniden ısındığı, gönlünüzün çelindiği gün bugündür.

TanidikYabancilar O Yaz3.jpeg
bottom of page